TEKNOLOJİK ALTYAPIMIZ


Ana Sayfa / Kurumsal / Teknolojik Altyapımız

Teknolojik Altyapımız

Smyrna Design tüm paylaşımlı web sunucularını Türkiye'de kendi network altyapısı ile hızlı ve güvenilir internet erişimi ile birlikte hizmete sunmaktadır. Kurumsal ölçekli donanımlarımız sayesinde en az downtime garantisi veriyoruz. Web sitelerinizden en iyi performansı elde edebilmeniz için altyapımızı özenle hazırladık. Yedekli hattımız sayesinde de web sitelerinizi mümkün olabilecek en yüksek hızlarda servis ediyoruz.

Tüm hizmetlerimiz e-posta ve destek sistemi kapsamındadır. Kurumsal paket sahibi müşterilerimiz sürekli telefon desteği alabilmektedirler. Profesyonel destek hizmetimiz sayesinde destek bildirimi talepleriniz ortalama 45 dakika içerisinde cevaplanmaktadır.

Smyrna Design en gelişmiş yazılım teknolojilerini kullanarak müşterilerine değer katan sistem entegretörü ve çözüm sağlayıcısıdır.

Smyrna Design size sunmuş olduğu hizmetlere ait olan barındırma çözümleri Türk Telekom'un network altyapısı kullanılarak sağlanmaktadır. Sistemlerimiz yedekli yapıda organize edilmiş olup storage sunucular üzerinde barındırılmaktadır. Bu sayede web yayınlarınız için kesintisiz barındırma hizmeti almanızı sağlıyoruz.

Düzenli Yedekleme

Verileriniz tek bir sunucuda barındırılmak yerine RAID sistemi ile yedeklenerek sayısız disk üzerinde tutulur, opsiyonel yedek alma hizmetimiz sayesinde veri kaybı yaşamadan web sitelerinizi güvenle barındırabilirsiniz. Müşterilerimizin web siteleri günlük, haftalık ve aylık olmak üzere 3 defa düzenli olarak yedeklenir. Dilediğiniz zaman bu yedeklerden herhangi birini tarafımızdan talep edebilirsiniz. Yedeklenen verileriniz barındırma hizmetinize yüklenerek yada ayrı bir veri dosyası halinde (DVD, USB Bellek) tarafınıza sunulmaktadır.


Güvenli E-Posta

E-Posta hizmetinin sizler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bunun için düzenli yedeklenen E-Posta hizmetleri sağlıyoruz! E-Posta sistemlerimiz yüksek başarı oranları ile spam veya virüs içerikli gönderileri engelleyerek temiz ve kaliteli mail çözümleri sağlamaktadır.


Kurumsal ve Güvenli Sunucular

Odea Web, sunmuş olduğu tüm hizmetlerde yüksek performans ve güvenliği ön planda tutar. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek teknik ekipmanlarını ileriye dönük olarak her zaman planlar ve uygular.


Kesintisiz İnternet Erişimi

Web projelerimizin barındırıldığı sunucularımız Türk Telekom omurgasına yurtiçinden direkt olarak bağlıdır. Sahip olduğumuz yedekli Turkcell bağlantısı sayesinde Türk Telekom tarafında oluşabilecek hat problemlerinde herhangi bir kesinti yaşamadan direkt olarak yedek hattımız devreye girmektedir. Güvenli, kesintisiz ve hızlı internet bağlantımız sayesinde siteleriniz yurt içinden ve yurt dışından mümkün olabilecek en hızlı şekilde yayınlanır.


7/24 İzleme ve Destek

Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için çağrı merkezimiz sürekli olarak görev yapmakta olup ihtiyaçlarınız için ulaşabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaktayız. İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir.


%98 Network Uptime Garantisi

Firmamız tüm web sunucularını İzmir ve İstanbul'da yer alan veri merkezlerinde, kendi network altyapısı ile birlikte hızlı ve güvenli bir şekilde internet erişimine sunmaktadır. 2 x 10Gbit Türk Telekom ve 2 x 10Gbit Turkcell Superonline internet erişimleri veri merkezlerine farklı noktalardan (santrallerden) yedekli olarak gelmekte ve sonlandırılmaktadır.

Projelerimizi HP marka rack tipi storage sunucular üzerinde barındırmaktayız. Sunucularımız, veri merkezin de yerden (20 cm) yükseltilmiş kabinler içerisinde, maksimum soğutma sağlanacak şekilde konumlandırılmış bulunmaktadırlar. Günümüz internet bağlantılarının gereklilikleri ile web sitesi ve mobil uygulamalar ile interaktif projelerimizin tümü 1Gbit portlar ile internete sunulmaktadır. Sunucularımızın internet port kapasitesi anlık 20Gbit / saniye'dir.